23 Nisan Sevilen Çizgi Film Kahramanlarıyla Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan Sevilen Çizgi Film Kahramanlarıyla Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kaymakamlık bahçesinde Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Kızıltepe Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinde kutlayan çocuklar için bu yıl da kortej oluşturdu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle  kutlama yapamayacak çocuklarımız için Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam harekete geçti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların sevdiği çizgi film kahramanlarından oluşan kortej oluşturuldu.

Kortejde; Nasreddin Hoca, Keloğlan, Minyon, Şirinler, Tom ve Jerry ve Palyoço gibi sevilen çizgi film kahramanları bayrak ve balonlarla süslenen Kızıltepe Belediyesi Gezici Araç’ında balkonlardaki çocuklara ve vatandaşlara el sallayarak bayramlarını kutladılar. Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü araçlarıyla da anonslar yapılarak çocuklarımızın bayramı kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevilen çocuk şarkıları ilçe merkezindeki mahallelerde kortej eşliğinde gezilerek kutlandı. Coşkuları balkonlardan taşan çocuklara Çam’ın bayram mesajı da iletildi.Halkın sesiyiz