Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Özgeçmişi

Fatih CIDIROĞLU

Kaymakam/Belediye Başkan V. Havalimanı Mülki İdare Amiri

27 Kasım 1987 İstanbul Fatih Cerrahpaşa doğumlu Sayın Fatih CIDIROĞLU, İlköğretimini İstanbul Fatih Hobyarlı Ahmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, Ortaöğrenimini İstanbul Fatih Koca Mustafa Paşa Lisesi’nde, Yükseköğrenimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi SBE Uluslararası İktisat-Yüksek Lisans mezunudur.

Kamuda ilk olarak İstanbul Beşiktaş Sosyal Güvenlik Merkezinde İcra Memuru olarak, akabinde Tekirdağ İl Göç İdaresi Müdürlüğünde İl Göç Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 103.Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisab eden Cıdıroğlu, Tekirdağ Kaymakam adayı olarak; Tekirdağ Valiliğinde İl stajı, Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş Stajını tamamlamıştır. Eskişehir Sarıcakaya ilçesinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır.

İngiltere’nin Portsmouth şehrinde İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak;-Konya Yunak Kaymakamı,-Elazığ Ağın Kaymakamı, -Diyarbakır Vali Yardımcılığı,

12.08.2022 tarih 31921 sayılı Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile -Mardin Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. olarak atanmıştır. Aynı zamanda Havalimanı Mülki İdare Amiri olarak görev yapmaktadır.

Uzman Dr. Ayşe CIDIROĞLU hanımefendi ile evli olan CIDIROĞLU’nun iki çocuğu bulunmaktadır.


Halkın sesiyiz