Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hava Durumu :

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Emlak ve çöp vergisi birinci taksit tahsilâtı başladı
Eklenme Tarihi : 11.03.2011   |  

 

Emlak ve Çöp Vergisi birinci taksit tahsilâtı başladı.
   Belediye tarafından her sene iki taksit halinde alınan emlak ve çöp vergisinin ilk taksiti 1 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında İkinci taksiti ise Kasım 1–30 tarihleri arasında alınmaktadır.
   Emlak şefi Orhan KARAASLAN Kızıltepede yaşayan ve Belediyenin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin Belediyemize vergilerimizi ödememiz gerektiğini ifade ederek :“Bu ödediğimiz vergiler ile belediyemize çeşitli olanaklar sağlanmaktadır.Belediye vatandaşlarının daha rahat yaşayabilmesi için biz   vatandaşlarından aldığı vergiler ile çeşitli hizmet olanakları yaratır.Bu hizmetlerin başında yol,su,,alt yapı, çocuk parkları,eğitim destek evi,halk evleri,ulaşım ve benzeri gibi hizmetler olarak bizlere geri dönmektedir. Vergi ödemek ,bu ilçede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir.“dedi
 
 
EMLAK VERGİSİ:
 
 Bina vergisi, Arsa vergisi ve Arazi vergisinden oluşur gecikmesi halinde aylık %1.40 oranında gecikme zammı uygulanmaktadır.Vergi değerini tadıl eden sebeplerin doğması halinde emlak vergisi bildirimi verilmesi gereklidir, Yeni bir yer satın alındığında, Miras yolu ile intikal ettiğinde ve Tapu devir işlemi yapıldığında vergi tahsil edilir.
 
Oranlar:
Emlak vergisinde % (meskenler binde 1, işyerleri binde 2 )
Arsa vergisi %03'dır.
Arazi vergisi %01'di
ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ:
Belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin katı atık toplama kanalizasyon hizmetlerinden yararlanan konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar, çevre temizlik vergisine tabidir
Verginin mükellefi, her ne şekilde olursa olsun binayı kullanandır. Boş olan binalarda malik veya malik gibi tasarruf edenlerdir.
 
TAHSİLAT YERLERİ:
 
Kızıltepe Belediyesi Emlak tahsilat  Vezneleri
Vakıflar Bankası Kızıltepe Şubesi İBAN Hesap No: TR 490001500158007285478358

Alt

Her türlü Öneri , Görüş ve İsteklerinizi Bize İletebilirsiniz...

Telefon

+90 482 312 20 77

+90 482 312 20 78

E-mail

info(at)kiziltepe.bel.tr

İletişim Formu

Birim Telefonları

İletişim Formu


Gönderiliyor...

Pencereyi Kapat
imza software & design