Ersoylu ve İpek Mahallesi’ne Taziye Evi
Ersoylu ve İpek Mahallesi’ne Taziye Evi

Kızıltepe Belediyesinden bir sosyal sorumluluk projesi daha geliyor. Taziye evi olmayan mahallelerde taziye evi yapmaya başlayan Kızıltepe Belediyesi şimdide Ersoylu Mahallesi ve İpek Mahallesi’nde taziye evleri yapmaya başladı. Biri proje diğeri ihale aşamasında olan taziye evleri yakın zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Ersoylu Mahallesi’nde yapılacak olan taziye evi bin 650 metre kare alanda yapılacaktır. İki katlı yapılacak olan taziye evinde bin 250 metre kare yeşil alan yer almaktadır. Bu projeyle vatandaşlarımızın taziyelerini daha iyi bir ortamda kabul edebilecektir.

İpek Mahallesi’nde bin 750 metre kare alana yapılacak olan taziye evinde 315 metre kare yeşil alan yer almaktadır. Tek katlı olarak yapılacak olan bina da vatandaşlar hem baş sağlığı ziyaretlerini kabul edebilecek hem de ibadetlerini gerçekleştirebilecekler.

İhale aşamasında olan taziye evinin bahçesinde çocuk oyun grubu ve oturma bankları yer almaktadır. Vatandaşlarımız hem ibadetlerini rahatlıkla yerine getirebilecek hem de çocukları ve kendileri için rahat nefes alabilecekleri alanlar da yer almaktadır.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız