Kızıltepe Belediyesi’nden “Belediyeniz Sizinle” Projesi
Kızıltepe Belediyesi’nden “Belediyeniz Sizinle” Projesi

Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kadınları KADES Uygulaması, sağlıklı yaşam eğitimi gibi konularda bilgilendirmek, onlarla bir araya gelip sohbet etmek, birtakım öneri ve taleplerini kendi ağızlarından dinlemek amacıyla “Belediyeniz Sizinle” projesini başlattı.

Bu proje kapsamında ilk durak Dikmen Mahallesi oldu. Programa Kaymakam/Belediye Başkan V.Fatih Cıdıroğlu’nun Eşi Hanımefendi Dr.Ayşe Cıdıroğlu, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri, ilçe Jandarma Komutanlığı personelleri ve Dikmen Mahallesi kadınları katılım sağladı. Dikmen Mahallesi’nde oturan kadınlarımıza Belediyemiz ve kamu kurumları işbirliği ile KADES uygulaması, sağlık seminerleri eğitimleri verildi. Belediyemiz sağlık ekibi tarafından şeker ve tansiyon ölçümleri yapıldı. Hanımefendi Dr Ayşe Cıdıroğlu programa katılan tüm kadınlarla tek tek ilgilenerek taleplerini kendi ağızlarından dinledi.

Program sonunda programa katılım sağlayan tüm kadınlarımıza daha yeşil bir Kızıltepe için fidan hediye edildi.Halkın sesiyiz