Alt ve Üst Yapı Çalışmaları Aralıksız Bir Şekilde Sürüyor
Alt ve Üst Yapı Çalışmaları Aralıksız Bir Şekilde Sürüyor

                 
       Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçemizin birçok yerinde başlatılan alt ve üst yapı çalışmalar aralıksız bir şekilde sürüyor.

      Alt yapı çalışmalarına da gereken önemi veren belediyemiz bazı yolların mıcır serimi ile yolun asfalt döşemesini yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Ekiplerimiz birçok mahallemizde toz, toprak ve çamurdan oluşan yollarını kilitli parke taşlarıyla donatarak ilçemizi vatandaşlarımızın istediği ve arzuladığı yaşam standartlarına yükseltmektedir.  İlçemizdeki bütün mahallelerin yaya kaldırımları ve sorunlu yolların tespitini yaptıktan sonra çalışmalara başlayan ekiplerimiz; Toki, Mezopotamya, Sanayi, Bahçelievler, Medya, Fırat, Atatürk ve Ersoylu Mahallesi gibi birçok mahallede yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.  


       Altı aylık bir çalışma sonucunda 1819 kamyon mucur serimi, 958 kamyon toprak dökümü ve 532 kamyon kaba malzeme kullanıldı. Belediye ekiplerimiz ayrıca 12 bin 182 m2 parke taşı döşemesi çalışması yaptı. Bu süre içerisinde taziye evleri ve mahallelerdeki (köylerdeki) yolların bakım onarım ve yol genişletme çalışmaları devam etmektedir. Ekiplerimiz, yollardaki tahribatların yanı sıra, dar olan yolların genişletilmesi için hummalı bir çalışma sergiliyor.
Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın yaz mevsiminde tozdan, kışın da çamurdan kurtulmaları için parke taşı döşeme, yenileme, yaya kaldırımı ve yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürecektir. 


 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız