29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümü bu yıl da maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenlenen törenle kutlandı. 28 Ekim Perşembe günü kaymakamlık hizmet binası önünde Çelenk Sunma Töreni ile 29 Ekim coşkusu başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Ardından Çam, İlçe Gençlik Merkezi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa katıldı. Çam, programda günün anlam ve önemine değindi. 

Bugün büyük bir coşkuyla Türkiye Cumhuriyetinin 98. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz diyen Çam: “ 29 Ekim tarihi millet olarak, istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son mücadele olan Kurtuluş Savaşı’nın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümüdür. Cumhuriyet bir kelimeden öte bir fedakarlığın adıdır, çekilen cefaların sonunda kazanılan zaferlerin adıdır. Daha 13 yaşında, 14 yaşında bayrağı, bağımsızlığı ve ezanı için canım feda olsun diyen genç Mehmetçiklerin adıdır. Cumhuriyet; "yavrum git vatanın uğruna ya gazi ol ya şehit" diyebilen annelerin adıdır.

Bizler bugün ecdadımızla ne kadar övünsek azdır. Ancak asıl önemli olan, bizim de gelecek neslimizin övünebileceği bir ecdad olabilmemizdir. Bunun için çok çalışmalıyız, ter dökmeliyiz, zamanın kıymetini bilip geleceğe hazırlanmalı ecdadımıza olan sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Yanımızda olan arkadaşımızın düşüncesine, cinsiyetine, rengine, diline ve dinine bakmaksızın sadece sen benim kardeşimsin anlayışı ile sarılıp sevebilmeliyiz. Eğer bunu yaparsak övünülebilecek bir ecdad oluruz. Aksi takdirde tarih sayfalarında şanlı ecdadının mirasına sahip çıkmamış bir ecdad olarak yazılırız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.Halkın sesiyiz