Haydi Kızıltepeli Çocuklar Yüzmeye
Haydi Kızıltepeli Çocuklar Yüzmeye

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve  Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi, İpekyolu İlkokulu’nda 7-14 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz yüzme kursu açmaya hazırlanıyor.

İlçemizi spor kenti haline getireceğiz diyen Çam, her alandan her yaş grubuna hitap eden sportif faaliyetlerle ilçeye yenilik katmaya devam ediyor.

 ‘Haydi Çocuklar Yüzmeye’ sloganıyla yola çıkan Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi çalışmalara başladı. İpekyolu İlkokulu’nda kurulacak olan havuz bir metre 40 santimetre derinliğe, 26 metre uzunluğa ve 15 metre genişliğe sahip olacak. Kız ve erkek öğrenciler için portatif soyunma odalarının da yer aldığı alanda,  öğrenciler alanında uzman kadın ve erkek hocalardan ders alacaklar. Öğrenciler cinsiyet ve yaş gruplarına göre gruplandırılarak derslerini alabilecek.

Yüzme kurslarından faydalanmak isteyen öğrenciler velisi ile birlikte kimlik fotokopisi ve HES kodunu yanına alarak İpekyolu İlkoulu’nda kayıt yaptırabilir.Halkın sesiyiz