24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen program ile coşkuyla kutlandı.

İlçemizde görev yapan öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü programında buluştu. Programa ilçedeki öğretmenler, Kaymakam Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve Hanımefendi Dilek Çam ile birçok misafir katıldı. Program saygı duruşu ve akabinde istiklal marşıyla başladı.

Programda günün anlam ve önemine değinen Çam, şehit öğretmen Aybüke ve Necmettin öğretmeni yad ederek sözlerine başladı. Çam: "Ülkemizin ilerlemesini, istemeyen terör örgütleri, bu ülkenin düşmanları her dönem olduğu gibi bu dönemde de devamlı çalışıyorlar. Daha 23-24 yaşında sadece amacı iyi insan yetiştirmek olan Necmettin öğretmenimizi yolda seyir halindeyken şehit edip Munzur Vadisine atıyorlar. Bu şunu gösteriyor değerli arkadaşlar bir öğretmen bir ülkenin ilerleyebilmesi noktasında, yükselebilmesi noktasında en önemli mihenk taşıdır. İşte terör örgütleri bundan dolayı bu öğretmenlerimizi şehit ettiler." dedi.

Bir ülkenin yaşanılır bir ülke olabilmesi için idealist öğretmenlere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Çam: "Sizin en önemli özelliğiniz insan yetiştirmek. Bu ülkenin geleceğini yetiştiriyorsunuz. Eğer yapılan bütün hizmetler insana ise, daha doğrusu yüce yaratıcı bu dünyada her şeyi insan için yaratmışsa o insanı yetiştirebilmek, o insanı eğitim ile donatabilmek ne kadar ulvi bir görev olsa gerek. İşte o görev siz değerli öğretmenlerimizin görevidir. Onu için her birinize başarılar diliyorum. Bu ülkenin ilerleyebilmesi için sizlere çok büyük görevler düşüyor. Şunu unutmayın 2 artı 2´nin ederinin 4 olduğunu bütün öğretmeler öğretebilir ancak 2 helal liranın 3 haram liradan daha büyük olduğunu sadece idealist öğretmenler öğretebilir. Onun için bu ülkenin çok daha müreffeh ve yaşanılabilir bir ülke olabilmesi için idealist öğretmenlere ihtiyacımız var. Sizi size, sizi Allah’a emanet ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Programda ilçedeki aday öğretmenlerin yemin töreni de gerçekleştirildi. Ardından öğretmenlerin yazıp yönettiği ve oynadığı Öğretmenim adlı kısa film gösterimi izlendi. Başkan Hüseyin Çam’dan büyük takdir toplayan, kısa film gösteriminden sonra Kızıltepe Belediyesi ve kaymakamlığı tarafından öğretmenlere yemek ikramı yapıldı. Yemek ikramının ardından, öğretmenlerin oluşturduğu müzik korosundan Arapça, Kürtçe ve Türkçe dillerinden eserler seslendirildi.

 Halkın sesiyiz