Başkan Hüseyin Çam Çalışmaları Yerinde İnceledi
      Başkan Hüseyin Çam Çalışmaları Yerinde İnceledi

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, MARSU, DEDAŞ ve doğal gaz çalışmaları sonrası Sobacılar Çarşısı Caddesinde yapımına başlanan, parke yenileme çalışmasını yerinde inceledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi olarak ilçemizde Sobacılar Çarşısındaki caddemizde parke çalışması başlattık diyen Çam: “ Bu caddede MARSU, DEDAŞ ve doğal gaz çalışmalarını bitirdiler, bizler de burada örnek bir cadde yaparak vatandaşımızın hizmetine sunacağız.  İlk görevlendirildiğimiz gün vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atacağımızı, laf değil icraat ve hizmet üreteceğimizi söylemiştik. Bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık.” dedi.

Çam: “Tabi önümüz kış mevsimi vatandaşımızın kışı rahat geçirebilecek pansuman tedbirlerle hizmetlerimiz devam etmektedir. Bahar ile birlikte çok ciddi bir seferberlik ilan ederek 45 ilden daha büyük ilçe olan Kızıltepe'mizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz. Yaşam seviyesi daha yüksek bir ilçe haline getireceğiz. Bu tarz hizmetler yapabilmek için hem maddi hem de zaman anlamın ihtiyaç doğuyor. Vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz. Devletimizin bütün imkanlarını, bakanlıklarımızın imkanlarını seferber ederek vatandaşlarımıza paramız yok, bütçemiz yok demeyeceğiz hizmet üreteceğiz. İnşallah iki yılın sonunda Kızıltepe Belediyesinin sorumluluk alanları içerisindeki bütün sokaklarının sorunlarını bitireceğiz.  Artık yeşil alanlarla çalışan, hizmet üreten bir belediye haline getireceğiz.” dedi.

 50 bin metrekareyi 40 günde bitirmek

Kızıltepe'deki bütün caddelerde MARSU, DEDAŞ ve doğal gaz hepsinin birlikte çalıştığını anlatan Çam, "İlk göreve geldiğimiz gün kurumlar olarak koordineli çalışacağımızı belirtmiştik. Bundan sonraki süreçte vatandaşımızın yoğun olduğu alanlarda bir kurumun bitirdiği yeri diğer kurumun öncelikleri arasına alıp hemen bitirmesi ve üst yapısı ile birlikte artık vatandaşımızın serzenişi olan birisi yapıyor birisi bozuyor serzenişini duymamak istiyoruz.  Sobacılar Caddesi bitince ardından Kilise Caddesine geçeceğiz. Çünkü Kilise Caddesi nüfus yoğunluğu olarak çok önemli bir cadde.  Kilise Caddesi için sıfırdan parke yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz 2019 Aralık itibarı ile yaklaşık 50 bin metrekare alanda yeniden yapma ve bakım onarım çalışması gerçekleştireceğiz. Yani hedef 50 bin metrekareyi 40 günde bitirmek.” diyerek sözlerini tamamladı.Halkın sesiyiz