İlçede 'temizlik' seferberliği
İlçede 'temizlik' seferberliği

Kızıltepe Belediyesi, ilçede temizlik seferberliği başlattı. Temizlik seferberliğine Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanları Nilüfer Elik Yılmaz ve Zeyni İpek ile Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından “Kentimizi temiz tutalım” sloganıyla başlatılan temizlik seferberliği ilçenin Yenikent Mahallesi’nde startı verildi. Belediye işçilerinin temizlik seferberliğine Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Zeyni İpek, Başkan Yardımcıları Dilber Sulhan ve Turgay Timur ile Belediye Meclis Üyeleri de destek vererek, hep birlikte sokaklarda temizlik çalışması yürüttü.

Eş Başkan ve meclis üyelerinin katılımı ile bugün başlatılan temizlik seferberliği Kızıltepe Devlet Hastanesi önünden başladı. Temizlik çalışması kapsamında sokaklarda ve boş arazide çöpler toplanırken, belediye ekipleri de cadde, sokak ve kaldırımları tazyikli suyla yıkadı. Çöp konteynırları ise ilaçlandıktan sonra tazyikli suyla yıkandı.

Tüm katılımcılara teşekkür eden Eş Başkanlar Nilüfer Elik Yılmaz ve Zeyni İpek, daha temiz bir kent için bilinç oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, “Umarız en kısa sürede çevre bilincinin tam anlamıyla hayat bulduğu günlere kavuşuruz. Bu ve benzeri kampanyaları ilçemizin her alanına yayacağız. Çevre temizliğini artık şehrimizde oturtmamız gerekiyor. Yerlerde çöpler görmediğimiz, daha temiz bir kentte yaşamayı arzuluyoruz. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Bu etkinliğimize katılan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Temizlik seferberliği kapsamında, su tankeri ve vakumlu yol süpürme araçları da görev aldı. Farkındalık yaratılmak amacıyla başlatılan temizlik seferberliği farklı mahallelerde devam edecek.

Video linki;  https://youtu.be/DTumflNGH7YHalkın sesiyiz