Eş Başkan Yılmaz, Dursun Ailesini Ziyaret Etti
Eş Başkan Yılmaz, Dursun Ailesini Ziyaret Etti

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, 2015 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Metin Dursun’un ailesini ziyaret etti.

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, 2015 yılında geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitiren Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Metin Dursun’un Kızıltepe ilçesine bağlı Çetiner (Hermijdat) Mahallesinin Selamet Mezrasında oturan ailesine ziyarette bulundu. Ziyarete Başkan Yardımcısı Dilber Sulhan ve Meclis Üyesi Ronahi Çoku da bulundu. Eş Başkan Yılmaz, Metin Dursun’un eşi Emine Dursun ile çocuklarıyla uzun süre sohbet ederek, Dursun’un özgür basının fedakar çalışanları arasında olduğunu ve mücadelesini hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Eş Başkan Yılmaz, “Metin arkadaşımız için şunu söyleyebilirim. Bazen kelimeler kifayetsiz kalır. Onun fedakarlığını Kızıltepe’de yaşayan herkes bilir. Bizler onun bu fedakarlığını asla unutmayacağız, anısını yaşatacağız” dedi. Ziyaretin ardından Eş Başkan Yılmaz, Dursun ailesiyle vedalaştıktan sonra Selamet Mezrasından ayrıldı.

Kızıltepe Azadiya Welat gazetesi çalışanı Metin Dursun, 22 Ocak 2015’te akşam saatlerinde eve gittiği sırada motosikletle kaza yapmış ve ağır yaralanmıştı. Dursun, Diyarbakır Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü sırada 5 Nisan 2015’te yaşamını yitirmişti. Dursun, evli ve 4 çocuk babasıydı.Halkın sesiyiz