Sınava girecek öğrenciler uğurlandı
Sınava girecek öğrenciler uğurlandı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek olan öğrencileri Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz uğurladı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek tüm öğrencilerin sınav yerlerine gidiş ve dönüşlerinde Kızıltepe Belediyesinin tahsis ettiği araçlarla yapıldı. Belediyenin otobüslerinin kaldırdığı Kızıltepe otogarında toplanan öğrenciler, araçlara bindirilerek sınav yerleri olan Mardin ile Yeşilli ve Midyat ilçelerine gönderildi.

Sınava girecek olan örencilere ücretsiz ulaşım sağlayan Kızıltepe Belediyesi, iki gün boyunca öğrencileri sınavlara götürecek.

Üniversite sınavına girecek öğrencileri Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye meclis üyeleri uğurladı. Yılmaz, minibüs ve otobüslere bindirilen öğrencilere, tek tek başarı dileklerinde bulunarak, “Belediye olarak her zaman yanınızda olmayı sürdüreceğiz. Sınavda hepimize başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilere belediye personelleri tarafından su ikramı yapıldı. Sınava giriş esnasında sıkıntı yaşamamaları için öğrencilerin sınav yerlerine kadar araçlarla ulaştırılacak.Halkın sesiyiz