2020-2024 Stratejik Plan anketimize katılmak için tıklayınız.

İsmi değiştirilen kadın merkezine eski ismi verilecek
İsmi değiştirilen kadın merkezine eski ismi verilecek

Kızıltepe Belediye Meclisinin Haziran ayı olağan toplantıları kapsamında, Tepebaşı Mahallesinde bulunan Hanımeli Kadın Merkezi’nin ismi tekrar Nuda Kadın Merkezi olarak değiştirilmesi mecliste kabul edildi.

Kızıltepe Belediye Meclisinin 2019 Haziran ayının olağan toplantısının üçüncü birleşimi Belediye Meclis Toplantı Salonunda devam etti. Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, gündem maddeleri ele alındı. Gündem maddelerinden İmar Plan Değişikliği, Sosyal Yardımlaşma ve Sosyal Hizmet ve Yardım Yönetmenliği konuları mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısında ele alınan bir diğer gündem maddesi ise, Tepebaşı Mahallesinde bulunan Hanımeli Kadın Merkezi’ne yeni isim verilmesi oldu. Kayyum döneminde ismi değiştirilerek “Hanımeli” ismi verilen kadın merkezine “Nuda” isminin verilmesi mecliste görüşüldü. Mecliste yapılan oylamada, kadın merkezinin yeni isminin “Nuda Kadın Merkezi” olarak değiştirilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem maddeleri görüşüldükten sonra bir sonraki birleşimde yeni gündem maddelerinin görüşülmesi talebiyle toplantı sona erdi.Halkın sesiyiz