İbrahim Özmen Parkı Yenilendi
       İbrahim Özmen Parkı Yenilendi

Yeni Mahallede yer alan İbrahim Özmen Parkı Kızıltepe Belediyesi tarafından yenilenerek, yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulan park, mahalleliyi memnun etti.

Çocuk oyun gurubunu ve spor aletlerini yenileri ile değiştiren Kızıltepe Belediyesi çöp kovalarından banklara kadar her şeyi elden geçirip eskiyenleri yenileriyle değiştirdi. Çocuk oyun grubunun sert zemini değiştirilerek kauçuk zemin kaplama ile yeniden düzenlendi. Çocukların güvenle oynayabileceği bir alan oluşturuldu.

Spor aletleri de yenilenerek, daha kullanışlı spor aletleri ile değiştirildi. Vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği spor aletleri monte edildi.

Bir yandan yeni parklar yaparken bir yandan da mevcut parkları yeniliyoruz diyen Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Amacımız Kızıltepelilerin evlerinden çıktıklarında parklarda daha güzel vakit geçirmelerini sağlamak. Çocuklarımız parklardaki çocuk oyun gruplarında oynarken, büyüklerimizin de spor aletlerimizden daha rahat yararlanmasını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle yeni parklar yapmak yanında eskilerini de yenilemeye özen gösteriyoruz. Yenilediğimiz İbrahim Özmen Parkı ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız