İhtiyaç Sahiplerine 11 bin Gıda Paketi
İhtiyaç Sahiplerine 11 bin Gıda Paketi

Kızıltepe Kaymakamlığı koordinesinde Kızıltepe Vefa Sosyal Destek Grubu, Ramazan Ayı dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için 11 bin gıda paketi hazırladı.

 Kaymakam/Belediye Başkan V. Sn. Hüseyin Çam’ın talimatları doğrultusunda hazırlanan gıda paketlerinin dağıtımına başlandı. Kaymakam/Belediye Başkan V. Sn. Hüseyin Çam’ın konuşmaları ile başlayan dağıtım; dualar eşliğinde paketlerin araçlara yüklenmesi ile devam etti. Kaymakam/Belediye Başkan V. Sn. Hüseyin Çam’ın mektubunun da içinde yer aldığı 11 bin gıda paketi bugün vatandaşlarımıza dağıtılmaya başlandı.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak Ramazan-ı Şerifimizin ilçemizde en coşkulu şekilde kutlanabilmesi için yaklaşık üç ay öncesinden hazırlığa başlamıştık diye sözlerine başlayan Çam: “Ancak bildiğiniz gibi tüm dünyayı kasıp kavuran coronavirüs mücadelesi kapsamında Ramazan’ın coşkusunu yaşamak nasip olmadı. Hem coronavirüs mücadelesinde vatandaşlarımız ile birlikteliğimizi artırabilmek hem de Ramazan’ı en iyi şekilde geçirebilmek için çalışma arkadaşlarımızla ne yapabiliriz diye düşündük. Özellikle ilçede ihtiyaç sahibi olan, coronovirüs mücadelesi neticesinde ihtiyaç sahibi haline gelen vatandaşlarımıza yardım eli uzatalım dedik. Hayırsever vatandaşlarımız da ellerinden gelen yardımda bulundular ve bugün burada hep beraber çok güzel bir hizmetin ortaya çıkmasına vesile oldular.” dedi.

 Çam: “ Ortalama 45 kg oluşan 8 bin gıda paketi hazırlandı. Normal standartlarda altı yedi kişilik bir ailenin bir aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacak paket hazırlandı. İçerisinde unundan şekerine, yağından bakliyatına kadar birçok ürün yer alıyor. Önemli bir çalışma 8 bin tane gıda paketi. 2 bin tane de hayırsever vatandaşlarımızın vermiş olduğu gıda paketi ve bin pakette Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkan V. Sn. Mustafa Yaman’ın bize göndermiş olduğu gıda paketiyle toplamda 11 bin gıda paketi vatandaşlarımızla buluşacak.”dedi.

 Coronovirüs kapsamında normalde ihtiyaç sahibi olmayan ancak bu mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi haline gelen vatandaşlarımıza da yardım edeceğiz diyen Çam: “ Bu süreci, dünyayı kasıp kavuran süreci birlikte atlatacağız. Dağıtıma kırsal mahallelerimizden başlayarak merkez mahallelerimizde devam edeceğiz. Hepinizin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum. Sizi size sizi Allah'a emanet ediyorum." dedi.Halkın sesiyiz