Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin ÇAM’dan 10 Kasım Mesajı
             Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin ÇAM’dan 10 Kasım Mesajı

   Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle ile anıyorum.

   Anadolu topraklarından silinmemizin istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Bizlere bıraktığı en büyük eseri şüphesiz kurmuş olduğu Cumhuriyet'tir. Bu eseri ileri götürmek, bu mirasın sorumluluğu içinde, hedeflenen bu ruhu gelecek nesillere aktarmak ve bu ruhu yaşatmak hepimizin en önemli görevidir.

  Kendisini milletine adamış, vermiş olduğu istiklal mücadelesi ile tarihin akışını değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere çağdaş uygarlığın kapılarını da açmıştır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin fertleri olarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan gittikçe, beraber oldukça, çalıştıkça, ürettikçe ve kendimize gelecek hedefleri koyduğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

   Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 81. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

 


Halkın sesiyiz