Kaymakamımız Sn. Hüseyin Çam Belediye Başkan Vekili Olarak Göreve Başladı
            Kaymakamımız Sn. Hüseyin Çam Belediye Başkan Vekili Olarak Göreve Başladı

     Terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında HDP’li Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik YILMAZ’ın  yerine  Kaymakam Hüseyin ÇAM  “Belediye Başkan Vekili” olarak görevlendirildi.

    Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığınca “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dolayı geçici bir tedbir olarak YILMAZ görevinden uzaklaştırıldı.Belediye Kanununun 45. ve 46. maddeleri kapsamında Mardin Valiliği tarafından Kızıltepe Kaymakamı Sn.Hüseyin ÇAM, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

   Görevlendirmenin ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Kaymakamımız Sayın Hüseyin ÇAM, ‘Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese kaliteli hizmet sunmanın gayreti içerisinde olacaklarını vurgulayıp,önceliğimiz vatandaşlarımızın en iyi şekilde hayatlarını sürdürmelerine olanak sağlamak olacak. İhtiyaçlarımızı çok kısa sürede belirleyip, önceliklerimizi tespit edeceğiz.’ dedi.

    Kızıltepe’nin büyük ve potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu ifade eden Kaymakamımız şunları kaydetti:

  Mardin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V.  Sn.Mustafa Yaman’ın destekleriyle merkezden kırsala  ilçenin bir an önce hak ettiği hizmete ulaşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

   Kaymakamımız Sn.Hüseyin ÇAM  Kızıltepe’nin  menfaati için çaba sarf edeceklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

   “ Vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek, insan odaklı, katılımcı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla, adaletli, verimli ve etkin şekilde hizmet sunmak amacıyla büyük özveri ile çalışacağız,belediyenin tüm kaynakları milletin hizmetine sunulacak. Vatandaşlardan toplanan vergiler başka yerlere değil, halka hizmet olarak geri dönecek. Kızıltepe’nin hak ettiği konuma ulaşabilmesi için gerçekten el birliğiyle taş koymaya çalışacağız. Bu şehir için taş üstüne taş koyan herkes bizim için kutsaldır. Bütün vatandaşlarımızla birlikte yeni bir Kızıltepe inşa edeceğiz. Yolumuz uzun ve yapacaklarımız çok inşaallah Kızıltepe halkının da gayreti ve duasıyla güzel bir Kızıltepe inşa edeceğiz. Bu konuda  Sayın Valimizin bizi buraya uygun görmesi Sayın İçişleri Bakanımızın bu hususta bize verdiği görevi en iyi şekilde yapmak için elimizden gelen gayretleri göstereceğiz.’’  dedi.


Halkın sesiyiz